دستگاه لیزر الترافورمر

دستگاه لیزر اولترافورمر تحول عظیمی در جوانسازی و لیفتینگ پوست ایجاد کرده است. این دستگاه بدون جراحی و عوارض ناشی آن باعث طراوت و شادابی پوست میشود.

با دستگاه لیزر اولترافورمر بدون جراحی و با تحریک فیبروبلاست پوست باعث کلاژن سازی میشود. هم چنین این دستگاه لیزر با ایجاد حرارت در ناحیه تحت درمان باعث الاستیسیته شدن پوست میشود.

دستگاه لیزر اولترافورمر  از یک اولتراسوند متمرکز با شدت بالا (HIFU) و سونوگرافی متمرکز میکرو ماکرو (MMFU) تشکیل شده است. موج اولتراسوند بر ناحیه مشخصی در اعماق پوست نفوذ می کند و بدون آسیب به بافت های اطراف باعث لیفتینگ پوست می شود.

مشخصات دستگاه لیزر الترافورمر

لیزر اولترافورمر چیست ؟ لیزر اولترافورمر یک اکسیر جوانی است !

دستگاه لیزر اولترافورمر بروزترین و پرکاربرد ترین لیزر برای لیفت و سفت کردن پوست بدن است. مهمترین عاملی که این لیزر را با ارزش و کاربردی کرده است این است که فرد بدون جراحی و با کمترین عوارض می تواند صورت و پوست خود را لیفت و خطوط، چین و چروک، منافذ، رنگ پوست و شلی آن را درمان کند.

عملکرد لیزر الترافورمر

دستگاه لیزر الترافورمر از یک التراسوند متمرکز با شدت بالا (HIFU) و سونوگرافی متمرکز میکرو ماکرو (MMFU) تشکیل شده است. لیزر الترافورمر با انرژی ملایم و سنجیده شده با زمان اولتراسوند، در سطح میکرو متمرکز می شود و انرژی زیادی را ایجاد می کند. الترافورمر توسط انرژی تولید شده باعث کاهش رسوبات چربی می شود و آنها را به سمت پایین هدایت می کند.

از دیگر کاربرد های الترافورمر جوانسازی پوست است که با تحریک کلاژن پوست باعث رنگ و تقویت عمقی پوست می شود، این عمل را لیفتینگ می گویند.

مشخصات دستگاه لیزر الترافورمر 2021

بیشترین کاربرد لیزر الترافورمر در کدام قسمت های بدن صورت میگیرد؟

 • لیزر الترافورمر بیشترین کاربرد را در درمان استخوان فک، خط فک و گردن دارد، این لیزر در کاهش افتادگی فک و گردن و سفت کردن خط فک اثر بسزایی دارد.
 • درمان چین و چروک دور چشم و دهان یکی دیگر از کاربرد های این لیزراست که می توان نام برد.
 • درمان با لیزر الترافورمر میتواند در نواحی شکم، باسن، بازوها و زانوها باشد.
 • در درمان چین و چروک پیشانی و بالا بردن ابروها کاربرد دارد.
 • درمان پوست گونه و لب هم از اندام های مورد هدف لیزر الترافورمر می باشد.

ویژگی ها

دستگاه لیزر اولترافورمر شکل ظاهری آن مستطیلی و کشیده است که قسمت پشتی آن دارای قوس می باشد. قسمت قوسی دستگاه محلی است که موتور دستگاه از هندپیس و مانیتور جدا میشود.

دستگاه لیزر اولترافورمر برای حمل آسان از 4 چرخ ساخته شده است.  مانیتور پیشرفته و لمسی در این دستگاه تعبیه شده است که تنظیمات لیزر و منو کار را میتوان مدیریت و کنترل کرد.

a After
b Before

لیزر اولترافورمر یک اکسیر جوانی است !

لیزر اولترافورمر بروزترین و پرکاربردترین لیزر برای لیفت و سفت کردن پوست بدن است. لیفتینگ و جوانسازی پوست بدون جراحی مهمترین عاملی که این لیزر را با ارزش و کاربردی کرده است. با لیزر کیوسوئیچ از شر چین چروک و افتادگی پوست خلاص شوید.

عملکرد لیزر اولترافورمر 

لیزر اولترافورمر از یک اولتراسوند متمرکز با شدت بالا (HIFU) و سونوگرافی متمرکز  (MMFU) تشکیل شده است. لیزر اولترافورمر با انرژی ملایم و سنجیده شده با زمان اولتراسوند، درسطح مشخصی از پوست متمرکز میشود و انرژی زیادی را تولید می کند. اولترافورمر توسط انرژی تولید شده باعث کاهش رسوبات چربی می شود و آنها را به سمت پایین هدایت می کند.

از دیگر کاربردهای اولترافورمر جوانسازی پوست است که با تحریک بلفاروپلاست باعث کلاژن سازی پوست و تقویت عمقی آن می شود، این عمل را لیفتینگ می گویند.

بیشترین کاربرد لیزر اولترافورمر در کدام قسمت های بدن صورت میگیرد ؟

 1. لیزر اولترافورمر بیشترین کاربرد را در درمان استخوان فک، خط فک و گردن دارد. این لیزر در کاهش افتادگی فک و گردن و سفت کردن خط فک اثر بسزایی دارد.
 2. درمان چین و چروک دور چشم و دهان یکی دیگر از کاربردهای این لیزر است که می توان نام برد.
 3. درمان با لیزر اولترافورمر میتواند در نواحی شکم،باسن،بازوها و زانوها باشد.
 4. لیزر اولترافورمر در درمان چین و چروک پوست پیشانی و بالا بردن ابروها کاربرد دارد. 
 5. درمان پوست گونه و لب هم از اندام های مورد هدف لیزر اولترافورمر می باشد. 

زمان لیزراسیون اولترافورمر چقدر است ؟ 

بسته به ناحیه درمان متفاوت است بدین گونه که در لیزراسیون ناحیه فک تنها 40 دقیقه زمان لازم است و لیزراسیون ناحیه گردن و ناحیه بالای گردن تقریباً یک ساعت طول می کشد. به طور کلی لیزراسیون اولترافورمر زیاد زمان بر نیست.

چند جلسه برای درمان کامل با لیزر اولترافورمر لازم است ؟

در اکثر موارد یک بار درمان با لیزر اولترافورمر برای جوابدهی کافی است. با این حال بهترین حالت برای گرفتن یک نتیجه خوب و دلخواه این است که مرحله دوم درمان پس از پنج ماه دوباره تکرار شود که اثر آن 12 تا 18 ماه دوام دارد. پس از آن می توان دوره درمان را تمدید کرد.

نتایج اولترافورمر بلافاصله پس از لیزر قابل رویت است ؟ 

بله. با توجه به تحریک حرارتی، پوست فرد پس از درمان جوان تر، شاداب تر و کشیده تر را مشاهده می کند. اما نتیجه اصلی لیزر 60 تا 100 روز بعد از درمان نمایان می شود و بازسازی کلاژن صورت میگیرد .

آیا لیزر اوالترافورمر با درد همراه است ؟

در هنگام لیزر، فرد پالس های گرم انرژی اولتراسوند که در اعماق پوست فرستاده می‌شوند را حس می کند که بسته به آستانه تحمل درد بیمار ، ناحیه مورد درمان و اندازه ناحیه تحت درمان این احساس درد متفاوت است بطوری برخی هیچ حس دردی را تجربه نمی کنند و برخی با مصرف چند مسکن ساده به درد خود تسکین می دهند. 

عوارض جانبی اولترافورمر چیست؟

بطور کلی گرمای حاصل از لیزر آسیبی به بافت های اطراف وارد نمی کند و فقط ناحیه تحت درمان را پوشش می دهد. قابل توجه اینکه انرژی حاصل از لیزر به سطوح عمیق پوست نفوذ می کند و اثری روی لایه های بالایی ندارد پس نباید علامت یا نشانه ای روی سطح پوست مشاهده کنیم. با این حال در مواردی عوارض کوتاه مدتی دیده شده است که عبارتنداز: 

 1.  در برخی موارد تا یک ساعت بعد از درمان قرمزی خفیفی رو پوست وجود داشته است.
 2.  در موارد اندک تورم خفیف و سوزن سوزن شدن یا حساسیت به لمس در ناحیه تحت درمان مشاهده شده است که نشان دهنده رشد کلاژن در ناحیه درمان است . نکته قابل ذکر این است که این عوارض موقت بوده و پس از مدتی ناپدید می شوند . 
 3.  در برخی موارد کبودی جزئی دیده شده که بسته به حساسیت پوست افراد دارد . 

به طور کلی عوارض لیزر اولترافورمر موقتی است و مشکل حادی را ایجاد نمی کند و نسبت به فوایدی که به دنبال دارد میتوان از عوارض جزئی آن چشم پوشی کرد . 

آیا لیزر اولترافورمر ایمنی لازم را دارد؟

با تکیه بر درمان لیزر اولترافورمر ده ها هزار نفر در سراسر دنیا بدون هیچ گونه عارضه جانبی میتوان با اعتماد بنفس بالایی از ایمنی لیزر اولترافورمر سخن گفت. با این حال مطالعات بالینی در مورد ایمنی لیزر اولترافورمر توسط FDA کره انجام و مورد تایید قرارگرفته است. 

آیا می توان علاوه بر درمان های اولترافورمر بوتاکس انجام داد ؟

بله . اما به شما توصیه می شود که یک ماه قبل از انجام هرگونه درمان تزریقی در ناحیه درمان لیزر اولترافورمر را انجام دهید. 

سخن پایانی

در پایان تکنولوژی لیزر اولترافورمر باعث شد که بدون اینکه دست به عمل های جراحی بزنیم و با عوارض شدید آن روبه رو شویم پوستی شاداب و صاف داشته باشیم. عاقلانه است که برای رسیدن به یک هدف راهی را انتخاب کنیم که کمترین آسیب را به همراه داشته باشد، انتخاب لیزر اولترافورمر یک راه بی خطر برای رسیدن به جوانی است .

 پیام همیشگی ما برای شما : ما به شما کمک می کنیم که خودتان را بیشتر دوست داشته باشید  

اثربخشی دستگاه اولترافورمر معمولا تا یک سال و گاهی تا 18 ماه دوام دارد. میزان اثربخشی دستگاه اولترافورمر به عوامل مختلفی بستگی دارد که شما می توانید این عوامل را در مقاله مشاهده و مطالعه کنید.

اولتراپی یک درمان غیر تهاجمی برای سفت کردن پوست با اولتراسوند است و اولترافورمر یک دستگاه لیزر برای لیفتینگ و جوانسازی پوست است. برای اطلاع بیشتر از دستگاه لیزر اولترافورمر می توانید مقاله را به طور کامل مطالعه کنید و از مزیت ها و کاربردهای این دستگاه آگاه شوید.

 

دستگاه لیزر اولترافورمر در جوانسازی و لیفتینگ پوست بسیار کاربرد دارد. پس از گذشت ۳ تا ۶ ماه از درمان با دستگاه لیزر اولترافورمر شما شاهد نابودی چین و چروک و افتادگی پوست تان هستید. اگر می خواهید در مورد عملکرد دستگاه اولترافورمر در جوانسازی پوست آشنا شوید حتما مقاله یاد شده را مطالعه کنید.