الکس دایود

دستگاه لیزر دایود الکس با ترکیبی از دو دستگاه لیزر دایود و الکساندریت وارد بازار شد. لیزر دایود الکس با پوشش دو دستگاه الکساندریت و دایود مسیر تازه ای برای درمان موهای زائد به وجود آورد.

دستگاه لیزر دایود الکس به دو طول موج 755 نانومتر و 808 نانومتر مجهز میباشد و فولیکول های مو را در دو عمق مختلف مورد هدف قرار می دهد. این امر باعث افزایش بازدهی عمل لیزر و جوابدهی عالی می شود.

دستگاه لیزر دایود الکس با دو طول موج مختلف برای هر 6 تیپ رنگ پوست مناسب است. پس بدون در نظر گرفتن رنگ پوست بدنتان میتوانید از این دستگاه برای حذف موهای زائد استفاده کنید.

مشخصات دستگاه لیزر دایود الکس 2021

لیزر دایود یک لیزر نیمه هادی است و قابلیت تغییر طول موج را دارد و متخصصین لیزر با توجه به این ویژگی طول موج دایود، آن را به طول موج 755 نانومتر الکس تغییر دادند به همین ترتیب اسم این دستگاه را دایود الکس نامیدند. دستگاه لیزر دایود الکس دارای طول موج های 755 نانومتر و 808 نانومتر می‌باشد. لیزر دایود الکس با داشتن چندین طول موج توسط هندپیس به سطح پوست تابیده و سپس به انرژی حرارتی تبدیل میشود و این انرژی حرارتی توسط ملانین و فولیکول ها جذب و سپس باعث تخریب و یا شوک فولیکول ها می شود. بنابراین اگر به دنبال یک راه درمانی موثر برای نابودی موهای زائد بدن تان هستید، ما به شما دستگاه دایود الکس را معرفی و پیشنهاد می کنیم.

755nm - 805nm

فولیکول های مو در اعماق مختلفی از بدن قرار دارند برای مثال فولیکول موهای بالای لب سطحی و فولیکول موهای بیکینی عمقی می باشد که در اینجا دایود الکس با داشتن طول موج های متعدد تمامی این فولیکول ها را پوشش می دهد. لیزر دایود الکس با چندین طول موج در عمق های مختلف به بافت ریشه مو آسیب میزند و باعث می شود بیمار با سرعت بیشتر و زمان کمتر به نتیجه دلخواه خود برسد و شاهد بدن بدون مو و صاف باشد. بدیهی است کارکرد یک لیزر که ترکیبی از دو لیزر است در عمل بازدهی بیشتر و نتایج بهتر و رضایت بخش تر را به دنبال دارد. جالب است بدانید که با گذراندن دوره درمانی لیزر دایود الکس به مدت 6 ماه نتیجه قابل قبولی را مشاهده خواهید کرد.

سیستم خنک کننده

دستگاه لیزر دایود الکس دارای یک دستگاه خنک کننده بسیار قوی و فوق العاده  به نام  TEC است که از درد و سوزش هنگام لیزر جلوگیری می کند.این دستگاه خنک کننده همچنین مانع آسیب پوستی و سوختگی میشود.

دستگاه خنک کننده لیزر دایود الکس در تمام مراحل درمان درحال خنک نگه داشتن سطح پوست است تا فرد در هنگام لیزر احساس درد و ناراحتی نکند.

دستگاه خنک کننده لیزر دایود الکس همزمان که حرارت و گرما زیر پوست را برای تخریب فولیکول ها حفظ می کند، سطح پوست را خنک نگه می دارد.

دوراهی دایود و الکساندریت

آیا دستگاه لیزر دایود بهتر است یا دستگاه لیزر الکساندریت ؟
آیا در انتخاب بین لیزر الکساندریت و دایود دچار تردید هستید؟
ما در اینجا با معرفی دستگاه لیزر دایود الکس به نگرانی و دوراهی انتخابتان پایان می دهیم زیرا لیزر دایود الکس لیزر ترکیبی دایود و الکساندریت می باشد و تمامی خصوصیات آنها را در برمیگیرد که در ادامه به جزئیات این دستگاه می پردازیم.اگر در مورد دستگاه های دایود و الکساندریت تحقیق و مطالعه کرده باشید، مطلع هستید که این دو دستگاه از هر لحاظ باهم متفاوت هستند.

تفاوت های دایود و الکساندریت

  • لیزر الکساندریت جزو لیزر های حالت جامد است اما لیزر دایود جزو لیزر های نیمه هادی است.
  • طول موج الکساندریت 755 نانومتر و دایود 808 نانو متر می باشد.
  • از نظر منبع تولید انرژی، نحوه انتقال نور و نوع ماده فعال باهم متفاوتند.
  • از نظر نوع دستگاه خنک کننده باهم تفاوت دارد .
    به طور کلی میتوان گفت که تنها نقطه مشترک این دو دستگاه حذف مو های زائد بدن است.

دستگاه لیزر دایود الکس به اپلیکاتور بزرگی مجهز است که در هر شات مساحت وسیعی از پوست را تحت پوشش قرار می دهد و عمل لیزر بدن را تا حد زیادی سرعت می بخشد.

دستگاه لیزر دایود الکس از اپلیکاتور نوروارگونومی طراحی شده که کاملا مطابق استاندارهای بدن است و میتوان مناطقی که دسترسی در آن دشوار است را به راحتی پوشش داد.

توضیحات کلی دستگاه لیزر دایود الکس

آیا لیزر دایود الکس برای پوست های سبزه و تیره مناسب است ؟

با کمال خوشحالی میتوان جواب این سوال را مثبت پاسخ داد زیرا دایود الکس دارای چندین طول موج است و مناسب برای هر 6 تیپ رنگ پوست است و میتوانیم جوابدهی خوبی را  برای پوست های سبزه و تیره شاهد باشیم ، پس بدور از دغدغه رنگ پوستتتان لیزر دایود الکس را برای حذف مو های زائد خود انتخاب کنید .

کاربرد های دایود الکس

لیزر دایود الکس هر چند بیشتر برای حذف مو های زائد بدن استفاده میشود ولی در درمان زائده های رنگدانه شده و زائده های عروقی و سرعت کلاژن سازی و جوانسازی پوست نیز کاربرد دارد که میتوان یک امتیاز فوق العاده برای بیماران باشند .

 با دستگاه خنک کننده  الکس دایود از درد لیزر در امان باشید

الکس دایود دارای یک دستگاه خنک کننده بسیار قوی و فوق العاده به نام TEC است که از درد و سوزش هنگام لیزر جلوگیری می کند، بنابراین با دستگاه خنک کننده TEC دایود الکس دیگر دردی را حس نخواهید کرد.

جوابدهی لیزر دایود الکس

کاملا منطقی است که بیمار با صرف وقت و هزینه برای لیزراسیون انتظار یک جواب مثبت در جهت کاهش موهای زائد خود داشته باشد. از این رو گزارشاتی مبنی بر اینکه بیمار پس طی دوره درمانی لیزر دایود الکس به مدت 6 ماه بیشتر نیاز به تکرار لیزراسیون نداشته و نتیجه قابل قبولی را به همراه داشته است. این جوابدهی برای کاربران بخصوص بانوان بسیار حائر اهمیت است.

لیزر دایود الکس و درمان موهای نازک و ضخیم

برای لیزر مو های نازک و پوست روشن لیزر الکساندریت با طول موج 755 نانومتر بسیار مناسب است. برای مو های ضحیم و پوست تیره لیزر دایود با طول موج 808 نانو متر مناسب است. با توجه به ترکیبی بودن لیزر دایود الکس از این دو لیزر می توان گفت که این لیزر برای جنس مو های متفاوت، نازک و ضخیم مناسب است و آنها را پوشش می دهد.

جدول خلاصه شده از ویژگی های لیزر دایود الکس می باشد که میتوان به راحتی با سایر لیزر ها مقایسه کرد و با اطمینان بیشتری لیزر مناسب مو های زائد بدن را انتخاب کرد.

نوع لیزر

لیزر دایود الکس

طول موج

808nm±5nm، 755nm±10nm

مدت زمان نبض

5ms~240ms

میزان تکرار

1~15هرتز

انرژی در هر پالس

50 ژول

اندازه نقطه

18mm×10mm، 20mm×12mm، 40mm×10mm

Divergence

35 × 8 Deg, 38 × 9 Deg

NOHD

> 6 m

خنک کننده پوست

TEC+Sapphire, -5 Deg.C

مایع خنک کننده لیزری

آب دیونیزه، آب لوله کشی فیلتر شده

صفحه نمایش ال سی دی

12 اینچ، 15 اینچ

دمای دستگاه حین لیزر

15 ~ 35 ˚C

رطوبت دستگاه

بالاتر از 80 درصد RH

وزن

50 کیلو گرم

کلاس ایمنی IEC60601-

کلاس I، نوع BF

امیدواریم مطالب فوق برای شما کاربران عزیز مفید واقع شده باشد و با تکیه بر این مطالب و با آگاهی کافی لیزر مناسب برای مو های زائد بدن خود را انتخاب کنید، که لیزر دایود الکس یکی از پیشنهاد های داغ و عالی برای رسیدن به یک بدن ایده آل و بدون از مو برای شما است. در آخر ما به شما کمک می کنیم تا خودتان را بیشتر دوست داشته باشید.

دستگاه لیزر دایود الکس برای چه کسانی مناسب است؟

شاید شما هم قبل انجام لیزر دچار تردید شده اید که کدام دستگاه برای پوست و موی من مناسب است؟ همچنین برای استفاده در کلینیک های پوست مو متخصصان به دنبال انتخاب و خرید بهترین دستگاه برای استفاده انواع پوست هستند تا برای متقاضیان عمل لیزر بهترین نتیجه را عرضه کنند. دستگاه لیزر دایود الکس پیشنهاد خوبی برای انواع پوست ایرانی است، تیپ پوست ها به ۵ دسته تقسیم می شود که پوست خانم های ایرانی اغلب در گروه ۳ و ۴ قرار می گیرد. با توجه با این موضوع لیزر الکس دایود که ترکیب طول موج های لیزر دایود و الکساندرایت می باشد برای تمام طیف رنگ پوست ها کاربرد دارد. به همین خاطر خرید این دستگاه برای متخصصان پوست و مو بسیار به صرفه خواهد بود و آنها را از استفاده دستگاه های دیگر بی نیاز می کند. دستگاه لیزر الکس دایود برای انجام مداخلات زیبایی، درمان بیماری‌های پوستی استفاده می شود و با دستگاه های لیزری که برای برش و جوشکاری فلزات، پردازش چوب و برش مواد پلاستیکی به کار می رود متفاوت است. در زمینه‌ی پزشکی، دستگاه لیزر الکس دایود برای درمان بیماری‌های پوستی مانند لکه‌های پوستی، زگیل، اگزما و آکنه مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین برای حذف موهای زائد با توانایی‌های بالای خود به کار می‌رود.

کاربرد لیزر الکس دایود در نواحی مختلف بدن

در نواحی نزدیک به استخوان گونه

چانه

بیکینی مردانه (بخش فوقانی آلت تناسلی، اطراف بیضه و باسن)

زیر بغل

سینه، کمر و پاها

اطراف مقعد و ناحیه تناسلی در زنان

همه نواحی پشت کمر

همه نواحی پشت شانه‌ها و کتف و بازوها

وسط ابروها و برای رفع ابروهای پیوسته

موهای پهنای شانه

لیزر الکساندرایت برای پوست های روشن و لیزر دایود برای پوست های تیره مناسب است. بنابراین برتری لیزر الکساندرایت با دایود به نوع تایپ پوستی بیمار بستگی دارد. امروزه با ترکیب دو دستگاه الکساندرایت و دایود، دستگاه لیزری به نام الکس  دایود ساخته شده که تمامی بیماران با تایپ های پوستی متفاوت را پوشش می دهد. اگر می خواهید با دستگاه الکس دایود بیشتر آشنا شوید، حتماً مقاله تهیه شده را مطالعه فرمایید.

دستگاه لیزر الکس دایود با دو طول موج مختلف و قدرتمند، جزوه برترین دستگاه های لیزر در زمینه حذف موهای زائد به شمار آید. در این مقاله ما به شما ثابت میکنیم که لیزر الکس دایود میتواند بهترین انتخاب شما برای نابودی موهای زائد تان باشد.

یکی از مزیت های دستگاه لیزر الکس دایود حذف موهای زائد در هر تایپ پوستی اعم از تیره، روشن و گندمی می باشد. در مقاله‌ای که تهیه شده شما می توانیم رنگ پوستتان را مشخص و متناسب با آن، دستگاه لیزر تان را انتخاب کنید.